Co to jest inżynieria odwrotna?

Postby Oprawka » Thu Sep 29, 2016 4:54 am

hejka, czy ktoś mógłby mi prostym językiem wyjaśnić czym jest inżynieria odwrotna? Będę wdzięczna za choćby jakieś wskazówki bo już 10 raz czytam definicje i nie mogę tego pojąć. Dzięki i pozdrawiam.
Oprawka

Postby Szczeniak » Thu Sep 29, 2016 7:10 am

Ale to jest bardzo łatwe, zobacz że kiedy coś tworzysz to zwykle opierasz się na planie, projekcie, np podczas drukowania 3D masz projekt w specjalnym programie. Sytuacja zmienia się kiedy masz już finalny produkt bez dokumentacji, trzeba wtedy poddać dokładnej analizie tę rzecz i na jej podstawie stworzyć dokumentację która pozowli na kolejne odwzorowanie. Inżynieria odwrotna to bardzo przydatna rzecz w każdej dziedzinie, np podczas potrzeby powielenia części maszyn których już się nie produkuje od dawna.
Szczeniak

Postby OkoLisa » Thu Sep 29, 2016 9:04 am

Przepraszam za zmianę tematu ale szukam informacji na temat zastosowań drukarek 3D w medycynie. Macie może coś na ten temat?
OkoLisa

Postby Szczeniak » Thu Sep 29, 2016 9:54 am

Temat rzeka kolego. Taka rzecz jak drukarka 3d do protez już nikogo nie dziwi dzięki czemu można stworzyć za nieduże pieniadze totalnie indywidualną protezę i nie mam na myśli tylko zębów ale także kończyny. Na marginesie podzielę się swoimi doświadczeniami kiedy w drukarce zmorph 3d wydrukowałem idealny model zęba z korzeniami. Wymagało to trochę zabawy ale efekt fantastyczny :)
Szczeniak

Return to Technika na forum

User Control Panel