Page 1 of 1

Wytrzymałe szkieletowe domy z drewna?

PostPosted: Tue Nov 28, 2017 8:37 pm
by DorotaFaber
proszę, powiedzcie mi coś na temat wytrzymałości drewnianych domów szkieletowych. Zawsze marzyliśmy z mężem o domku z drewna, ale jak ostatnio czytaliśmy to zaczęliśmy się też interesować zagraniczną konstrukcją szkieletową. Czy to jest dobre połączenie i czy ma szansę się sprawdzić?? Jeśli znacie jakieś firmy, które zajmują się takimi budowami, proszę dajcie mi linka czy coś, będę bardzo wdzięczna. Chciałabym też pogadać sobie z jakimś polecanym specjalistą, ale mam wrażenie, że w Polsce nie jest ich tak dużo. Ojj, rozpisałam się dosyć.;)

Wytrzymałe szkieletowe domy z drewna?

PostPosted: Tue Nov 28, 2017 11:08 pm
by Dioscuri
fakt, w Polsce nie jest to takie popularne, ale spokojnie da się kogoś znaleźć. Powiem ci, że konstrukcje szkieletowe mają świetną wytrzymałość, jeśli tylko zostaną precyzyjnie złożone. Mój brat właśnie buduje taki dom i fajnie to wygląda. No i firma, z którą współpracuje, też jest słowna i od dawna przygląda się tej technologii, mają doświadczenie.

Wytrzymałe szkieletowe domy z drewna?

PostPosted: Wed Nov 29, 2017 12:01 am
by DorotaFaber
a jaka to firma?:)

Wytrzymałe szkieletowe domy z drewna?

PostPosted: Wed Nov 29, 2017 2:02 am
by Dioscuri
zerknij sobie do nich na stronę internetową http://ratajewski.com.pl/. Na pewno budują bardzo solidne szkieletowe domy z drewna i się nie zawiedziesz. Poza tym potrafią dużo opowiedzieć o stosowanych przez siebie technikach, tak że wiesz co się dzieje i jak to działa. Dom szkieletowy będzie was kosztować mniej, niż tradycyjny, a wcale nie traci na jakości i jest energooszczędny.

Wytrzymałe szkieletowe domy z drewna?

PostPosted: Wed Nov 29, 2017 3:25 am
by Utulona
dom z drewna to bardzo fajny pomysł, a konstrukcja szkieletowa jest tez ekologiczna.;) myślę, że będziecie z mężem zadowoleni. Ja jeszcze nie budowałam domu, ale planuję, a wśród znajomych mam osoby zajmujące się konstrukcjami szkieletowymi i wszyscy bardzo je chwalą.

Wytrzymałe szkieletowe domy z drewna?

PostPosted: Wed Nov 29, 2017 5:12 am
by DorotaFaber
super, dzięki za odpowiedzi! Poczytałam sobie i dużo więcej wiem. Jak zbierzemy myśli to skontaktuję się z tą firmą i popytam co mogą zaoferować i jakie budżety wchodzą w grę.

Wytrzymałe szkieletowe domy z drewna?

PostPosted: Wed Nov 29, 2017 8:02 am
by Szczeniak
konstrukcje domów szkieletowych stają się coraz bardziej popularne w Polsce, więc z czegoś to wynika. Są wytrzymałe.:) poza tym ich stawianie jest o tyle wygodne, że trwa szybciej i nie jest aż tak zależne od pogody. Budowa tradycyjnego domu się przedłuża i to dodatkowy stres, a szkielety oszczędzają nerwy.