Page 1 of 1

Nie chcę tak dłużej żyć

PostPosted: Mon Mar 14, 2016 3:29 am
by Utulona
Witam wszystkich forumowiczów. To nie jest tak, że jestem egoistką albo nie potrafię walczyć. Dawalam mężowi wiele szans, ale z żadnej nie skorzystał. Zazdroszczę wszystkim koleżankom, którę są w szczęśliwych związkach – mają bogatych, przystojnych mężów, którzy są także wspaniałymi ojcami. Mój związek był idealny tylko na początku. Mąż mnie nie szanuje, niedawno nawet dostał zawiasy – nic go to nie nauczyło. Nie muszę chyba mówić, że nadużywa on alkoholu. Mamy jednak synka i ze względu na niego się waham. Czy warto?

Nie chcę tak dłużej żyć

PostPosted: Mon Mar 14, 2016 6:20 am
by Oprawka
Nie jesteś egoistką. Po prostu chcesz być szczęśliwa. Nie daj sobie wmówić, że to coś złego.

Nie chcę tak dłużej żyć

PostPosted: Mon Mar 14, 2016 8:09 am
by ZFB 6Z
Przypuszczam, że wtedy, gdy było idealnie, Twój partner nie pił. Alkohol może człowieka stoczyć naprawdę, na samo dno. Miałem z tym styczność, choć nie osobiście, ale wiem jak to wszystko okropnie wygląda. Może terapia alkoholowa byłaby pomocna. Choć terapia będzie skutecznie jedynie wtedy, gdy Twój mąż sam zechce na nią iść i będzie wyrażał szczere chęci zerwania z nałogiem.

Nie chcę tak dłużej żyć

PostPosted: Mon Mar 14, 2016 9:02 am
by Utulona
Nawet nie wiem, czy on się chce leczyć. Nie rozmawiamy o tym. Rzadko jest trzeźwy, jeśli mam być szczera.

Nie chcę tak dłużej żyć

PostPosted: Mon Mar 14, 2016 10:49 am
by Oprawka
A może przymusowe leczenie alkoholowe? Można skierować alkoholika na terapię nie tylko w sytuacji, gdy on sam chętnie biegnie na spotkania z terapeutą. Poczytaj tutaj: http://terapiaalkohol.pl/przymusowe-leczenie-alkoholizmu.html . Może takie rozwiązanie byłoby najlepsze. Wszystko jedno, jakim sposobem. Twój mąż musi przestać pić.

Nie chcę tak dłużej żyć

PostPosted: Mon Mar 14, 2016 11:08 am
by Jacek_Kondrat
Spróbuj wczuć się w jego sytuację. Jeśli nie jesteś od niczego uzależniona – będzie Ci ciężko zrozumieć alkoholika czy osobę uzależnioną od innej substancji, czynności. Poczytaj o uzależnieniu od alkoholu: http://terapiaalkohol.pl/uzaleznienie-od-alkoholu.html . Taka świadomość może Wam obojgu bardzo pomóc gdyż pamiętaj, że alkoholizm to nie jest tylko i wyłącznie problem męża.

Nie chcę tak dłużej żyć

PostPosted: Mon Mar 14, 2016 1:03 pm
by Darmozjadka
Trzymam za Ciebie kciuki. Mój mąż również miał problemy z alkohgolem, ale udało mu się z tego wyjść. Wierzę, że w przypadku Twojego męża będzie tak samo.